Тренери

Бас Микола Іванович

 Бас Микола Іванович народився 08 травня 1947 року в с. Кийдани Печенежського району Івано-Франківської області.

В 1971 році закінчив Черкаський педагогічний інститут, факультет „Фізичне виховання”. З 1999 року –  старший тренер з легкої атлетики Черкаського центру з фізичної культури і спорту інвалідів „Інваспорт”. Стаж роботи тренером-викладачем з легкої атлетики 45 років.

Вихованці Баса М.І. – члени збірної команди України з легкої атлетики серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату, неодноразові переможці національних та міжнародних змагань, чемпіони України, Європи, світу та Паралімпійських ігор – ЗМСУ Скачков Антон,  ЗМСУ Дріга Олександр, ЗМСУ Дорошенко Олександр, МСУ Білоус Ірина та Тихонов Євген.

Перший тренер чемпіона Царука Юрія та призера Паралімпійських ігор 2012 р. Стельмаха Андрія.

За підготовку Скачкова А. до Паралімпійських ігор 2000 р. Указом Президента України Басу М.І. присвоєно почесне звання „Заслужений працівник фізичної культури і спорту України”  02.11.2000 р.

За підготовку спортсменів Скачкова А. та Дріги О. до Паралімпійських ігор 2004 р. в Греції нагороджений орденом „За заслуги” ІІІ ступеню.

За високі  досягнення в роботі Басу М.І. присвоєна кваліфікаційна категорія „Тренер вищої категорії”.

 

Ткаченко Наталія Леонідівна

Ткаченко Н.Л. народилася 11 червня 1962 р. у м. Кустанаї. Має вищу освіту, у 1988 році закінчила Черкаський педагогічний інститут, факультет „Фізичне виховання”. Майстер спорту міжнародного класу з велоспорту.

З 1996 року працює тренером-викладачем з плавання Черкаської обласної дитячо-юнацької спортивної школи інвалідів, має стаж роботи тренером 20 років.

Вихованці Ткаченко Н.Л. неодноразово ставали чемпіонами та призерами Всеукраїнської спартакіади „Повір у себе” серед дітей-інвалідів та призерами національних змагань з плавання. Вона перший тренер МС Черниш К., КМС Александрової І. та КМС Малик А.

В 2015 році її вихованці Кохась Дмитро, Костевич Богдан, Самбур Дар’я стали призерами чемпіонату України з плавання серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату.

 

Бойко Олександр Миколайович

Бойко О.М. народився 01 серпня 1959 р. у Сумській області. Має вищу освіту, у 1981 році закінчив Черкаський педагогічний інститут, факультет „Фізичне виховання”. З 1997 року працює тренером-викладачем  з футболу Черкаської обласної дитячо-юнацької спортивної школи інвалідів. Стаж роботи тренером-викладачем з футболу 35 років.

Спортсмени його команди ставали чемпіонами обласних змагань, призерами національних змагань з футболу та футзалу.

Вихованець Бойка О.М., Пустовіт В. – член збірної команди України, срібний призер Дефлімпійських ігор 2013 р., бронзовий призер чемпіонату світу 2012 р., срібний призер чемпіонату Європи 2011 р., неодноразовий чемпіон України.

 

Дем’яненко Ніна Трохимівна

Дем’яненко Н.Т. народилася 25 лютого 1947 р. у с. Білозір’ї Черкаського району Черкаської області. Має вищу освіту, у 1965 році закінчила Черкаський педагогічний інститут, факультет „Фізичне виховання”.

З 1969 року працювала на різних посадах галузі фізичної культури і спорту – вчителя фізвиховання, голови Смілянського райспорткомітету, начальника відділу з питань молодіжної політики, фізичної культури і спорту Смілянської райдержадміністрації. Має звання відмінника фізичної культури і спорту.

З 2005 року працює тренером-викладачем  з легкої атлетики Черкаської обласної дитячо-юнацької спортивної школи інвалідів.

Вихованці Дем’яненко Н.Т. неодноразово ставали чемпіонами та призерами Всеукраїнської спартакіади „Повір у себе” серед дітей-інвалідів, призерами обласних змагань з легкої атлетики.

Але основна заслуга Дем’яненко Н.Т. – її організаторські здібності. Саме вона знаходить та залучає інвалідів до занять фізичною культурою в Смілі та Смілянському районі, організує тренування та спортивні заходи, її спортсмени приймають активну участь в обласних спортивних та реабілітаційних заходах.

 

Польськой   Володимир   Михайлович

Польськой   Володимир   Михайлович  народився   13   вересня   1954  року   у

м. Черкаси. Має вищу освіту, у 1988 році закінчив Київський політехнічний інститут. Почав займатися спортом у 1969 році. За високі спортивні досягнення у 1985 році присвоєно спортивне звання «Майстер спорту СССР».

Працює тренером з 1978 року. З 2005 року –  тренер-викладач  з кульової стрільби Черкаської обласної дитячо-юнацької спортивної школи інвалідів. Тренер вищої категорії.

Вихованці Польського В.М. з гідністю представляють Черкаську область на міжнародних змаганнях, неодноразові чемпіони та призери національних  змагань. Таран Валерій – майстер спорту України, учасник Дефлімпійських ігор 2009 р., чемпіон Європи 2007 року у командному заліку, неодноразовий призер чемпіонатів України. Ковальчук Василь – триразовий чемпіон України 2009 р., виконав норматив майстра спорту України. У 2010 році 4 спортсмена включені до складу збірних команд України з кульової стрільби серед спортсменів з вадами слуху та ураженням опорно-рухового апарату.

 

Коляденко Анатолій Леонідович

 Коляденко Анатолій Леонідович народився 22 липня 1955 року в м.Черкаси.

В 1976 році закінчив Черкаський педагогічний інститут, факультет „Фізичне виховання” та почав працювати старшим інструктором Комітету з фізичної культури і спорту Черкаського облспорткомітету. З листопада 1976 р. по листопад 1977 р. – служба у лавах Радянської армії. З грудня 1977 р. по  червень 1979 р. працював завідуючим оргвідділу Добровільного спортивного товариства «Спартак». Червнь 1979 р. – серпень 1986 р. –  інструктор виробничої гімнастики Черкаського заводу «Строммашина». З вересня 1986 р. по листопад 1987 р. працює інструктором-методистом ДТСААФ. З грудня 1987 р.  по травень 1993 р. – заступник директора по спортивно-технічних видах спорту Черкаського НВО «Ротор». З 1993 року по 1999 рік працював у  Черкаському облцентрі „Інваспорт”, на посадах начальника учбово-спортивного відділу та  заступника начальника центру. З 01.03.99 року і по теперішній час працює директором обласної дитячо-юнацької спортивної школи інвалідів. У 2004 році за заслуги у реалізації державної політики у сфері фізичної культури і спорту серед інвалідів нагороджений відомчою відзнакою «Почесний працівник фізичної культури і спорту України».Загальний стаж роботи в сфері фізичної культури і спорту – 32  роки.

Під керівництвом Коляденко А.Л. колектив ДЮСШІ проводить навчально-тренувальну роботу серед інвалідів  з вадами слуху, зору, опорно-рухового апарату та розумовими вадами. В ДЮСШІ протягом 2010 року працювало 22 навчально-тренувальні групи. Залучено до занять 183 особи, з них: з вадами слуху – 76 , з ураженням опорно-рухового апарату – 73, з вадами зору – 17, з  розумовими та фізичними вадами – 17. Працюють відділення з л/атлетики, плавання, футболу, голболу, кульової стрільби. Протягом року заняття проводили  12 тренерів-викладачів (6– штатних, 6 –  сумісників).  11  тренерів-викладачів  мають кваліфікаційні категорії:  4 – вищу, 4 – першу та  3 – другу. Для забезпечення медичного контролю та реабілітації спортсменів в ДЮСШІ працюють лікар та масажист.

Протягом року підготовлено одного спортсмена  МСУМК, один спортсмен виконав норматив МСУ, три спортсмена – КМС  та 26 спортсменів – масові розряди.

Завдяки організаційній та практичній роботі облцентру, спортсмени області приймали участь у 25 національних змаганнях та посіли 20 перших, 21 друге та 22 третіх місця.

Микитченко Максим Васильович

Народився 11 листопада  1987 року в селі Трушівці Чигиринського району Черкаської області. Закінчив школу в 2005 р. та поступив до Черкаського Національного Університету імені Богдана Хмельницького на факультет фізичного виховання, спеціалізація  футбол.У 2011 році здобув диплом спеціаліста. Під час навчання на заочній формі, з 2009 р. по 2011 р., працював за спеціальністю вчителем фізичного виховання в Суботівській ЗОШ І-ІІІ ступенів. Після здобуття повної вищої освіти почав працювати тренером-викладачем з футболу та плавання в  дитячій юнацькій спортивній школі інвалідів (ДЮСШІ) та за сумісництвом в ДНЗ № 63 інструктором з фізичного виховання.

Його вихованці гідно представляють Черкаську область та займають призові місця на всеукраїнських змаганнях.