Наша історія

 Формування фізкультурно-спортивного руху інвалідів в Україні веде початок з 1989 року. Завдяки зусиллям громадських організацій інвалідів відбувся стрімкий злет масового спорту інвалідів. Була створена унікальна, і поки що єдина в світі, державна система фізичної культури і спорту інвалідів „Інваспорт”.

В 1993 році був створений Український центр з фізичної культури і спорту інвалідів „Інваспорт” та його 27 регіональних відділень, які разом забезпечують впровадження в життя державної політики з питань фізичної культури і спорту інвалідів в Україні.

foto2З метою реабілітації інвалідів області з вадами зору, слуху, ураженням опорно-рухового апарату, наслідками ДЦП, вадами фізичного та розумового розвитку  засобами фізичної культури  на початку квітня 1993 року був створений Черкаський обласний центр „Інваспорт”. В 2012 р. центр перейменовано на Комунальний заклад «Регіональний центр з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» Черкаської обласної ради.

Завдяки наполегливій праці всього колективу, перших тренерів-викладачів В’ячеслава Кудрявцева, Володимира Капаруліна, Олександра Бойка, вже через рік спортсмени області завоювали свої перші нагороди.

Пишається колектив своїми ветеранами, першими призfoto1ерами обласних та національних змагань, які незважаючи на всі негаразди життя знайшли час для занять спортом. Це завжди усміхнені і щирі Микола Баландін, Олександр Кобець, Василь Ковальчук, доброзичливі, відкриті для спілкування   Борис Баркар, Микола Кобилка, Борис Герда, Ігор Ткаченко, Алла Зубко, Наталія Кузнець Наталія Герда.

1998 року першу міжнародну нагороду для області здобув Антон Скачков. На чемпіонаті світу з легкої атлетики в Бірмінгемі (Великобританія) він виборов бронзову медаль у стрибках у довжину.

 В 1999 році при центрі створена обласна дитячо-юнацька спортивна школа інвалідів. Сьогодні працюють відділення ДЮСШІ з легкої атлетики, кульової стрільби, футболу, плавання, голболу, пауерліфтингу.  Заняття проводять досвідчені   тренери-викладачі.

 

foto3